search_icoasmeninė paieškos forma:
Mane dominantys klausimai:
  • Darbas ir verslo pradžia:  • Socialinės išmokos:


  • Švietimas Lietuvoje


  • Užsieniečiai Lietuvoje  • Kiti klausimai


chat_icoužduokite savo klausimą čia:
Užpildykite neįvestus laukelius!
tai pat konsultuokitės telefonu: 8 800 22922 | 8 525 14352
arba rašykite mums skype: skype Migracijos informacijos centras
sekite mus: facebook youtube
Bendroji informacija
img1 img2

Bendroji informacija

/back.pnggrįžti

Kiekvienam grįžtančiam Lietuvos piliečiui padėtis šalies darbo rinkoje itin aktuali. Pastaraisiais metais tiek didžiuosiuose miestuose, tiek regionuose kuriasi vis daugiau darbo vietų, veiklą vysto tarptautinės ir vietinės įmonės. Taip pat jaučiamas įvairių sričių darbuotojų trūkumas, todėl grįžtantieji čia gali pritaikyti užsienyje sukauptas žinias ir įgūdžius. Remiantis Lietuvos darbo biržos duomenimis, šalyje paklausiausios yra šios specialybės:

  • Specialistai: Reklamos ir rinkodaros specialistai, administratoriai ir vykdomieji sekretoriai, sandėliavimo tarnybos tarnautojai, ikimokyklinio ugdymo mokytojai, buhalteriai, apskaitos ir buhalterijos tarnautojai, statybos vadovai, mechanikos inžinerijos technikai, slaugos specialistai, jaunesnieji socialiniai darbuotojai.
  • Kvalifikuoti darbininkai ir paslaugų sektoriaus darbuotojai: parduotuvių pardavėjai, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai, virėjai, lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojai, dažytojai ir giminiškų profesijų darbininkai, suvirintojai, vandentiekininkai ir vamzdynų montuotojai, dailidės ir staliai, siuvėjai, kailininkai ir kepurininkai,  betonuotojai, betono apdailininkai ir giminiškų profesijų darbininkai.
  • Nekvalifikuoti darbininkai: krovikai, biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojai, kambarinės ir pagalbininkai, nekvalifikuoti apdirbimo pramonės darbininkai, nekvalifikuoti inžinerinių statinių statybos darbininkai, pakuotojai (rankomis), prekių krovėjai į lentynas, kiemsargiai, namų valytojai ir pagalbininkai, virtuvės pagalbininkai, skalbėjai ir lygintojai (rankomis).

Norėdami įvertinti, kokių profesijų trūksta/yra perteklius pasirinktame regione, galite pasinaudoti Lietuvos darbo biržos funkcija „Profesijų žemėlapis„.

Lietuvos darbo birža kasmet pristato Lietuvos darbo rinkos tendencijas ir artimiausio laikotarpio perspektyvas. 2017 metų apžvalgą galite rasti čia, o darbo rinkos prognozes 2018 m. – čia.

Ar ši informacija buvo naudinga?

Informacija peržiūrėta: 2018-03-22


Jums taip pat gali būti įdomu: