search_icoasmeninė paieškos forma:
Mane dominantys klausimai:
  • Darbas ir verslo pradžia:  • Socialinės išmokos:


  • Švietimas Lietuvoje


  • Užsieniečiai Lietuvoje  • Kiti klausimai


chat_icoužduokite savo klausimą čia:
Užpildykite neįvestus laukelius!
tai pat konsultuokitės telefonu: 8 800 22922 | 8 525 14352
arba rašykite mums skype: skype Migracijos informacijos centras
sekite mus: facebook youtube
Bendroji informacija
img1 img2

Bendroji informacija

/back.pnggrįžti

Kiekvienam grįžtančiam Lietuvos piliečiui padėtis šalies darbo rinkoje itin aktuali. Darbo rinkos pajėgumu Lietuva lenkia tokias Europos Sąjungos (ES) senbuves kaip Prancūzija, Airija, Italija, Portugalija ir užima 16 vietą pagal darbingo amžiaus žmonių užimtumo lygį tarp 28 ES narių. Ir nors minimalus bei vidutinis darbo užmokesčiai šalyje nesiekia Vakarų Europos standartų, tačiau tiek užsienio, tiek Lietuvos investuotojai kuria vis daugiau darbo vietų ir didžiuosiuose miestuose, ir rajonuose. Taip pat jaučiamas įvairių sričių darbuotojų trūkumas, todėl grįžtantieji čia gali pritaikyti užsienyje sukauptas žinias ir įgūdžius. Remiantis Lietuvos darbo biržos duomenimis, šalyje paklausiausios yra šios specialybės:

  • Specialistai: Reklamos ir rinkodaros specialistai, administratoriai ir vykdomieji sekretoriai, sandėliavimo tarnybos tarnautojai, pagrindinio ir vidurinio ugdymo mokytojai (lietuvių, anglų kalbų, muzikos ir matematikos), buhalteriai, apskaitos ir buhalterijos tarnautojai, ikimokyklinio ugdymo mokytojai, kitur nepriskirti verslo paslaugų agentai, jaunesnieji socialiniai darbuotojai, elektros inžinerijos technikai.
  • Kvalifikuoti darbininkai ir paslaugų sektoriaus darbuotojai: parduotuvių pardavėjai, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai, virėjai, lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojai, dažytojai ir giminiškų profesijų darbininkai, suvirintojai, statybininkai, plytų mūrininkai ir betonuotojai bei giminiškų profesijų darbininkai, kepėjai ir konditeriai, betonuotojai, betono apdailininkai ir giminiškų profesijų darbininkai.
  • Nekvalifikuoti darbininkai: krovikai, biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojai, kambarinės ir pagalbininkai, nekvalifikuoti apdirbimo pramonės darbininkai, nekvalifikuoti inžinerinių statinių statybos darbininkai, pakuotojai (rankomis), prekių krovėjai į lentynas, kiemsargiai, namų valytojai ir pagalbininkai, virtuvės pagalbininkai, kurjeriai, pasiuntiniai ir bagažo nešikai.

Lietuvos darbo birža kasmet pristato Lietuvos darbo rinkos tendencijas ir artimiausio laikotarpio perspektyvas. 2016 metų apžvalgą galite rasti čia, o darbo rinkos prognozes 2017 m. – čia.


Jums taip pat gali būti įdomu: