search_icoasmeninė paieškos forma:
Mane dominantys klausimai:
  • Darbas ir verslo pradžia:  • Socialinės išmokos:


  • Švietimas Lietuvoje


  • Užsieniečiai Lietuvoje  • Kiti klausimai


chat_icoužduokite savo klausimą čia:
Užpildykite neįvestus laukelius!
tai pat konsultuokitės telefonu: 8 800 22922 | 8 525 14352
arba rašykite mums skype: skype Migracijos informacijos centras
sekite mus: facebook youtube
Ką reikia žinoti apie įpareigojimą išvykti iš Europos Sąjungos šalies?
img1 img2

Ką reikia žinoti apie įpareigojimą išvykti iš Europos Sąjungos šalies?

/back.pnggrįžti

ES užtikrina laisvą judėjimą Šengeno erdvėje ir supaprastina reikalavimus ES piliečiams, kurie nori gyventi kitoje ES šalyje negu jų kilmės valstybė. Nepaisant to, kiekvienai ES, Europos ekonominės erdvės šaliai ir Šveicarijai yra suteikta teisė išsiųsti ES, Europos ekonominės erdvės šalies ar Šveicarijos pilietį iš šalies, jei šis tampa „neproporcinga našta šalies socialinei sistemai“.

Tai jokiu būdu nereiškia, jog šalis gali išsiųsti asmenį iš savo teritorijos tik todėl, jog jis nedirba, o gauna socialines išmokas. Tai labiau susiję su tais atvejais, kai asmuo neįrodo, kad ieško darbo, arba akivaizdu, kad jo darbo paieška bus nesėkminga.

Priimančioji ES valstybė narė atsižvelgia į kiekvieno asmens gyvenimo šalyje trukmę, asmenines aplinkybes ir suteiktos paramos dydį. Priimančiajai ES valstybei narei nusprendus, kad asmuo tapo nepagrįsta našta jos socialinės paramos sistemai, ji gali pradėti išsiuntimo iš šalies procedūrą (įpareigojimas išvykti). Kiekviena valstybė šią procedūrą vykdo remdamasi savo vidiniais teisės aktais.

Taip pat ES šalys gali riboti laisvą asmenų judėjimą dėl viešojo saugumo, viešosios politikos ar viešosios sveikatos priežasčių. Asmuo, keliantis grėsmę šioms deklaruojamoms ES vertybės, taip pat gali būti išsiųstas iš šalies.

Išsiuntusi asmenį iš savo teritorijos, ES valstybė narė negali uždrausti jam vėl atvykti, todėl asmuo gali bet kada į ją grįžti ir naudotis teise gyventi šalyje, jeigu jis atitinka visas sąlygas, taikomas ES piliečiui, norinčiam gyventi kitoje ES valstybėje.

Asmenys, siunčiami atgal į Lietuvą iš kitų valstybių, paprastai grąžinami oro keliu į vieną iš Lietuvos oro uostų – Vilniaus ar Kauno. Jeigu asmeniui reikia grįžti į vieną iš atokiau nuo sostinės ar Kauno esančių rajonų, prie savivaldybių įsteigti socialinių paslaugų centrai, esant galimybei, gali suteikti jam nakvynę nakvynės namuose. Išskirtinėmis sąlygomis, asmeniui įrodžius, jog jis neturi lėšų ar artimųjų, kurie gali padėti, socialinių paslaugų centruose sudaroma komisija, kiekvienu konkrečiu atveju sprendžianti, ar asmuo atitinka reikalavimus, kad jam būtų suteikta materialinė pagalba grįžti namo. Socialinių paslaugų centras neišmoka grynųjų pinigų. Pagalba teikiama nuperkant viešojo transporto bilietą grįžti į tam tikrą savivaldybę.

Asmenys, kurie yra parsiunčiami į didžiuosius Lietuvos miestus, ir nebeturi artimųjų ir/ar giminaičių likusių Lietuvoje, gali taip pat kreiptis į Kauno ar Vilniaus nakvynės namus, laikinos pastogės suteikimui. Tuomet tokiems asmenims privalu deklaruoti savo gyvenamąją vietą savivaldybėje, bei – norint pradėti ieškotis darbo, bei susitvarkyti sveikatos draudimą – užsiregistruoti darbo biržoje.

Ar ši informacija buvo naudinga?

Informacija peržiūrėta: 2018-01-19


Jums taip pat gali būti įdomu: