search_icoasmeninė paieškos forma:
Mane dominantys klausimai:
  • Darbas ir verslo pradžia:  • Socialinės išmokos:


  • Švietimas Lietuvoje


  • Užsieniečiai Lietuvoje  • Kiti klausimai


chat_icoužduokite savo klausimą čia:
Užpildykite neįvestus laukelius!
tai pat konsultuokitės telefonu: 8 800 22922 | 8 525 14352
arba rašykite mums skype: skype Migracijos informacijos centras
sekite mus: facebook youtube
Ką daryti praradus pasą?
img1 img2

Ką daryti praradus pasą?

/back.pnggrįžti
  • Ką daryti, jei praradau asmens dokumentą užsienio valstybėje?

Kai asmens tapatybės kortelė ar pasas prarandami, tampa netinkami naudoti ar baigiasi jų galiojimo laikas, užsienio valstybėje esančiam piliečiui Lietuvos Respublikos konsulinė įstaiga gali išduoti dokumentą, leidžiantį grįžti į Lietuvą. Toks dokumentas vadinamas Asmens grįžimo pažymėjimu (toliau – AGP).

AGP – tai asmens kelionės dokumentas, išduodamas laikinai užsienio valstybėje esantiems asmenims, neturintiems tinkančio kelionės dokumento, ir yra skirtas grįžti į Lietuvos Respubliką arba į kilmės valstybę.

AGP išduodamas tik grįžti į Lietuvos Respubliką, t. y. su šiuo pažymėjimu tęsti kelionės ir vykti į kitas valstybes negalima.

AGP išduoda Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų konsuliniai pareigūnai. Jei buvimo valstybėje nėra pasiekiamos Lietuvos Respublikos atstovybės, AGP (angl. Emergency Travel Document) gali išduoti bet kurios kitos Europos Sąjungos valstybės narės diplomatinė atstovybė ar konsulinė įstaiga.

Sutikrinus duomenis ir nustačius asmens tapatybę bei pilietybę, konsulinis pareigūnas nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo visų reikiamų dokumentų gavimo Lietuvos Respublikos atstovybėje dienos, priima sprendimą dėl AGP išdavimo.

AGP galiojimo laikas nustatomas atsižvelgiant į grįžimo kelionės trukmę, bet ne ilgesnis kaip 15 dienų.

Daugiau informacijos apie AGP – Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje

  • Ką daryti kai trumpam viešint Lietuvoje prarandamas lietuviškas asmens tapatybės dokumentas?

Praradus pasą ar asmens tapatybės kortelę turite asmeniškai kreiptis į bet kurią teritorinę policijos įstaigą ar migracijos tarnybą, ar prisijungti prie Viešųjų paslaugų, susijusių su asmens ir kitų dokumentų išdavimu, konsultavimu, teikimo Lietuvos Respublikos piliečiams ir užsieniečiams informacinės sistemos, ir užpildyti nustatytos formos pranešimą apie Lietuvos Respublikos pilietybę patvirtinančio dokumento praradimą.  Jeigu esate užsienyje turite kreiptis į Lietuvos Respublikos konsulinę įstaigą.  Asmens tapatybės kortelė ar pasas paskelbiami negaliojančiais, tik Jums asmeniškai teritorinei policijos įstaigai, migracijos tarnybai ar Lietuvos Respublikos konsulinei įstaigai užsienyje pateikus pranešimą apie prarastą asmens dokumentą.

Dėl naujo asmens dokumento gavimo kreipkitės į pasirinktą migracijos tarnybą. Asmens tapatybės kortelė ir pasas bendra tvarka išduodami per mėnesį, tačiau už papildomą mokestį gali būti išduodami ir per 5 darbo dienas ar vieną darbo dieną.

Vietoj prarasto galiojančio paso ar asmens tapatybės kortelės gali būti išduodamas laikinasis pažymėjimas.

Daugiau informacijos apie išduodamus asmens dokumentus.

Ar ši informacija buvo naudinga?

Informacija peržiūrėta: 2018-01-19


Jums taip pat gali būti įdomu: