search_icoasmeninė paieškos forma:
Mane dominantys klausimai:
  • Darbas ir verslo pradžia:  • Socialinės išmokos:


  • Švietimas Lietuvoje


  • Užsieniečiai Lietuvoje  • Kiti klausimai


chat_icoužduokite savo klausimą čia:
Užpildykite neįvestus laukelius!
tai pat konsultuokitės telefonu: 8 800 22922 | 8 525 14352
arba rašykite mums skype: skype Migracijos informacijos centras
sekite mus: facebook youtube
Vairuotojo pažymėjimas, išduotas ne Europos Sąjungos šalyje
img1 img2

Vairuotojo pažymėjimas, išduotas ne Europos Sąjungos šalyje

/back.pnggrįžti

Trečiųjų (Europos sąjungai ar Europos ekonominei erdvei nepriklausančių) valstybių išduoti vairuotojų pažymėjimai Lietuvoje galioja tol, kol žmogus netampa nuolatiniu mūsų šalies gyventoju. Lietuvoje 185 dienas galioja tų šalių piliečių vairuotojų pažymėjimai, kurios yra ratifikavusios Vienos Kelių eismo taisyklių konvenciją.

Azija (13) Afganistanas, Kinija, Indonezija, Kazachstanas, Kirgizija, Mongolija, Pakistanas, Filipinai, Pietų Korėja, Tadžikija, Tailandas, Turkmėnija, Uzbekija.
Europa (16) Albanija, Armėnija, Azerbaidžanas, Baltarusija, Bosnija ir Hercegovina, Gruzija, Makedonija, Moldova, Monakas, Juodkalnija, Rusija, San Marinas, Serbija, Šveicarija, Ukraina, Vatikanas.
Amerikos (11) Bahamos, Brazilija, Kosta Rika, Kuba, Ekvadoras, Gajana, Meksika, Peru, Urugvajus, Venesuela, Čilė.
Vidurinieji rytai, Afrika (18) Bahreinas, Jungtiniai Arabų Emyratai, Centrinė Afrikos respublika, Dramblio kaulo krantas, Kongo demokratinė respublika, Gana, Iranas, Izraelis, Kenija, Kuveitas, Liberija, Marokas, Nigeris, Pietų Afrikos respublika, Senegalas,  Seišeliai, Tunisas, Zimbabvė.

 

Kitų valstybių piliečiai turi pateikti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą[1] (kartu su savo nacionaliniu vairuotojo pažymėjimu).

Kreiptis dėl trečiojoje šalyje išduoto vairuotojo pažymėjimo keitimo gali nuolatos Lietuvoje gyvenantys asmenys (t.y. jūsų gyvenamoji vieta deklaruota Lietuvoje ir čia gyvenate bent 185 dienas kiekvienais kalendoriniais metais).

Asmenims, keičiantiems trečiosiose šalyse išduotus vairuotojo pažymėjimus į išduodamus Lietuvoje, galioja reikalavimas išlaikyti praktikos ir teorijos egzaminus. „Regitrai“ reikia pateikti galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą ir sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą. Taip pat būtina pateikti trečiojoje šalyje išduotą nacionalinį vairuotojo pažymėjimą ir jo vertimą į lietuvių kalbą. Jei nacionalinis vairuotojo pažymėjimas neatitinka Konvencijų dėl kelių eismo reikalavimų, reikia pateikti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą.

Baigti vairavimo mokymo įstaigos rengiamų mokymų Lietuvoje šiuo atveju nereikalaujama. Tiek teorijos, tiek praktikos egzaminus bet kuriame „Regitros“ egzaminų centre, nepriklausomai nuo asmens gyvenamosios vietos, gali laikyti ir valstybinės kalbos nemokantys asmenys. Jie gali naudotis „Regitros“ sukurta kompiuterine teorijos egzamino programa, kuri leidžia egzaminą laikyti lietuviškai, angliškai arba rusiškai, o vairavimo praktikos egzaminą valstybinės kalbos nemokantis asmuo gali laikyti naudodamasis vertėjo paslaugomis.

Trečiojoje šalyje išduotas nacionalinis vairuotojo pažymėjimas keičiamas, jei yra atiduodamas „Regitrai“ nepasibaigus jo galiojimo terminui. Jei galiojimo terminas pasibaigė vairuotojo pažymėjimo savininkui gyvenant Lietuvoje, vairuotojo pažymėjimas gali būti keičiamas, jei yra atiduodamas „Regitrai“ per 1 metus nuo atvykimo gyventi į Lietuvą dienos.

Keičiant Šveicarijoje bei Korėjos Respublikoje išduotus vairuotojo pažymėjimus egzaminų laikyti nereikia.

Daugiau informacijos: http://www.regitra.lt/lt/paslaugos-ir-veikla/vairuotojo-pazymejimai-2/keiciu-grizes-usi-is-uzsienio-1


[1] Tarptautinis vairuotojo pažymėjimas (TVP) yra originalaus nacionalinio vairuotojo pažymėjimo juridinis vertimas. Tarptautinis vairuotojo pažymėjimas išduodamas išverstas pagal visus patvirtintus Jungtinių Tautų Organizacijos standartus ir suteikia teisę nuomotis ir vairuoti automobilį daugelyje pasaulio šalių. Tarptautinio vairuotojo pažymėjimo vertimas yra atspausdintas 12 kalbų: 6-ios iš jų yra oficialios Jungtinių Tautų kalbos (anglų, prancūzų, ispanų, rusų, arabų ir kinų) taip pat vokiečių, italų, portugalų, švedų, graikų, korėjiečių ir persų. Tai yra labai paprasta ir nesudėtinga, taip pat nereikalaujama laikyti jokių papildomų vairavimo testų.

Ar ši informacija buvo naudinga?

Informacija peržiūrėta: 2018-01-19


Jums taip pat gali būti įdomu: