search_icoasmeninė paieškos forma:
Mane dominantys klausimai:
  • Darbas ir verslo pradžia:  • Socialinės išmokos:


  • Švietimas Lietuvoje


  • Užsieniečiai Lietuvoje  • Kiti klausimai


chat_icoužduokite savo klausimą čia:
Užpildykite neįvestus laukelius!
tai pat konsultuokitės telefonu: 8 800 22922 | 8 525 14352
arba rašykite mums skype: skype Migracijos informacijos centras
sekite mus: facebook youtube
Grįžtantiems iš ES, EEA šalių ar Šveicarijos – Forma E 104
img1 img2

Grįžtantiems iš ES, EEA šalių ar Šveicarijos – Forma E 104

/back.pnggrįžti

Jeigu ruošiatės grįžti gyventi į Lietuvą itin aktualus aspektas, susijęs su socialinėmis garantijomis – socialinio draudimo įmokų, mokėtų skirtingose ES, EEA ar Šveicarijoje  šalyse sumavimas (plačiau apie šį sumavimą galite paskaityti skyreliuose apie ligos ir motinystės pašalpas). E 104 LT formos pažyma – tai pažyma dėl draudimo, darbo ar apsigyvenimo laikotarpių sumavimo ligos, motinystės, išmokos mirties ir invalidumo (netekto darbingumo) atvejais.

Ši pažyma nurodo, kokias įmokas mokėjote užsienio šalyje, kurioje gyvenote ir suteikia galimybę grįžus į Lietuvą biurokratinius formalumus dėl laikotarpių sumavimo sutvarkyti greičiau. Nepateikus šios pažymos, bet norint laikotarpius sumuoti institucijos susisiekia tarpusavyje, tačiau pažymos turėjimas šiuos procesus paspartina. Valstybėje, kurioje gyvenate už šių pažymų išdavimą gali būti atsakingos valstybinį sveikatos ir socialinį draudimą tvarkančios institucijos.  Lietuvoje už formų E 104 išdavimą yra atsakingos Valstybinė ligonių kasa bei SODRA.

Norėčiau pasiteirauti apie E104 formą grįžtantiems į Lietuvą iš Jungtinės Karalystės. Anksčiau ES šalyse buvo išduodamos E104 formos pažymos, patvirtinusios, kad asmuo buvo draustas sveikatos draudimu pažymą išdavusioje ES šalyje. Tačiau po reformos Europos socialinės apsaugos teisėje 2010 metais visos E formos buvo panaikintos ir pakeistos kitomis. Taigi, kokią formą aš turėčiau pristatyti į ligonių kasas grįžusi iš Anglijos?
E 104 formos (ar S041) pažyma – tai pažyma dėl draudimo, darbo ar apsigyvenimo laikotarpių sumavimo ligos, motinystės, išmokos mirties ir invalidumo (netekto darbingumo) atvejais. Šią formą reikia pateikti, jeigu pretenduojate į socialines išmokas minėtais atvejais. Kai kurios ES šalys ją vis dar išduoda. Jeigu tiesiog grįžtate gyventi Lietuvą, galite Jungtinėje Karalystėje išsiimti pažymą, patvirtinančią asmens socialinio draudimo įmokų mokėjimą (užsakoma užpildant klausimyną CA 3916). Šią pažymą Jungtinėje Karalystėje išduoda HM Revenue and Customs. Taip pat patariame turėti darbdavio išduodamas pažymas P45 ir P60. Jas reikės pristatyti „Sodrai“ ar Darbo biržai, jeigu Jums reikės užskaityti darbo stažą Anglijoje.
Ar ši informacija buvo naudinga?

Informacija peržiūrėta: 2018-01-04


Jums taip pat gali būti įdomu: