search_icoasmeninė paieškos forma:
Mane dominantys klausimai:
 • Darbas ir verslo pradžia: • Socialinės išmokos:


 • Švietimas Lietuvoje


 • Užsieniečiai Lietuvoje • Kiti klausimai


chat_icoužduokite savo klausimą čia:
Užpildykite neįvestus laukelius!
tai pat konsultuokitės telefonu: 8 800 22922 | 8 525 14352
arba rašykite mums skype: skype Migracijos informacijos centras
sekite mus: facebook youtube
Kaip gauti NSDI (bedarbio pašalpą)?
img1 img2

Kaip gauti NSDI (bedarbio pašalpą)?

/back.pnggrįžti

Netekęs ar ieškantis darbo asmuo turi teisę į NSDI (plačiau žinoma kaip bedarbio pašalpa). Šios išmokos gali priklausyti ir asmeniui, kuris į Lietuvą grįžta iš užsienio. Tačiau svarbu tai, kad Lietuvoje ši pašalpa gali būti skiriama tik tuo atveju, jei asmens paskutinė darbovietė yra Lietuvoje.

Asmuo, norintis gauti NSDI, turi:

 1. Atvykti užsiregistruoti į teritorinį darbo biržos padalinį;
 2. Per pastaruosius 3 metus turi būti išdirbęs bent 18 mėnesių (priešingu atveju teisės į NSDI neturės);
 3. Paskutinė asmens darbinės veiklos vieta yra Lietuvoje ( t.y. paskutinis asmens darbas buvo Lietuvoje arba čia jis paskutinį kartą buvo draustas nedarbo socialiniu draudimu). 
 4. Jeigu per pastaruosius 3 metus asmuo nėra išdirbęs 18 mėnesių Lietuvoje, tačiau tokį laikotarpį yra dirbęs kitoje ES valstybėje narėje, Šveicarijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Lichtenšteine, Ukrainoje ar Baltarusijoje, jis gali iš ankstesnės darbo vietos valstybės kompetentingos įstaigos pristatyti dokumentą apie nedarbo draudimo ir darbo laikotarpius (ES, EEE šalyse ir Šveicarijoje toks dokumentas yra forma U1 PD). Tuomet užsienyje turėtas nedarbo draudimo stažas bus įskaitytas Lietuvoje.
 5. Jei tokio dokumento nepristato, „Sodrai“ Lietuvoje privalo pateikti dokumentus, susijusius su darbu kitoje valstybėje narėje. Už socialines išmokas atsakingos skirtingų valstybių įstaigos susisieks tarpusavyje dėl duomenų gavimo (tai gali užtrukti iki keleto mėnesių, todėl pravartu, dar esant užsienyje, tokį dokumentą iš kompetentingos institucijos išsiimti patiems).
 6. Sugrįžus ne iš ES, EEE valstybių narių bei Šveicarijos ir ne iš šalių, su kuriomis Lietuva yra sudariusi dvišales sutartis dėl socialinės apsaugos, apimančias nedarbo išmokas (Ukraina, Baltarusija), nedarbo draustumo laikotarpiai nėra sumuojami.

Jums taip pat gali būti įdomu: