search_icoasmeninė paieškos forma:
Mane dominantys klausimai:
  • Darbas ir verslo pradžia:  • Socialinės išmokos:


  • Švietimas Lietuvoje


  • Užsieniečiai Lietuvoje  • Kiti klausimai


chat_icoužduokite savo klausimą čia:
Užpildykite neįvestus laukelius!
tai pat konsultuokitės telefonu: 8 800 22922 | 8 525 14352
arba rašykite mums skype: skype Migracijos informacijos centras
sekite mus: facebook youtube
Dirbau užsienyje, dabar esu Lietuvoje. Ar man bus mokama senatvės pensija?
img1 img2

Dirbau užsienyje, dabar esu Lietuvoje. Ar man bus mokama senatvės pensija?

/back.pnggrįžti

ES, EEE valstybėse narėse pensijas už sukauptą socialinio draudimo stažą skiria ir moka kompetentingos atitinkamų valstybių narių įstaigos nepriklausomai nuo asmens pilietybės. Jei dirbote keliose ES šalyse, gali būti, kad įgijote teisę gauti pensiją kiekvienoje iš jų. Tokiu atveju ES valstybė narė, Šveicarija, Norvegija, Islandija bei Lichtenšteinas Jūsų sukauptą pensiją perves Jums ir tuo atveju, jei gyvensite Lietuvoje.

Lietuvos Respublika taip pat yra sudariusi dvišales tarptautines sutartis dėl socialinės apsaugos su Rusija, Baltarusija, Ukraina, Kanada,  kuriomis vadovaujantis, yra skiriamos ir mokamos pensijos. Šiuo metu derinama sutartis su JAV.

Jei persikeliate gyventi į Lietuvą iš Rusijos, jau gaudami šioje valstybėje paskirtą pensiją, tuomet pensijos mokėjimas Rusijoje nutraukiamas ir pensija skiriama Lietuvoje. Jei dirbote Rusijoje, bet dar nesate pensijos gavėjas, Rusijos Federacijoje įgytą stažą Lietuva įskaitys, skirdama pensiją pagal Lietuvos įstatymus.

Persikėlimo į Lietuvą iš Kanados, Ukrainos, Baltarusijos atveju, jei pensija jau paskirta išvardintose valstybėse,  pensijos mokėjimą  toliau tęsia pačios šalys.

Sveiki, ketinu po kurio laiko grįžti į Lietuvą. Turiu teisę gauti pensiją iš Anglijos. Tačiau nenumanau, kokia situacija bus grįžus – ar aš Lietuvoje išvis galėsiu gauti pensiją?

 

Grįžtant gyventi į Lietuvą iš ES valstybių (tame skaičiuje ir Anglijos), sukauptas senatvės pensijos draudimo įmokų stažas yra perkeliamas į Lietuvą tam, jeigu Jums trūksta draudiminio stažo, kad gautumėte pensiją Lietuvoje. Kalbant konkrečiau – Lietuvoje minimalus stažas, reikalingas gauti minimalią pensiją – 15 metų. Jeigu esate pradirbusi Lietuvoje mažiau nei 15 metų, tačiau dirbote užsienyje, SODRA susisiekia su Anglijos institucijomis ir gauna duomenis apie jūsų darbo laikotarpius Jungtinėje Karalystėje. Ir tuomet, jei susumavus darbo laikotarpius Lietuvoje ir Anglijoje susidaro 15 metų, Jums bus mokama minimali Lietuviška pensija. Tuo tarpu, Anglijoje minimalus draudiminių įmokų stažas norint gauti minimalią pensiją yra 10 metų. Jei esate sukaupusi šiuos 10 metų (dėl to reikėtų pasitikslinti su atitinkamomis JK institucijomis) ir norite grįžti į Lietuvą, reikia JK institucijas informuoti apie tai ir Jungtinė karalystė mokės Jums jūsų sukauptą pensiją ir Jums esant Lietuvoje. Paprasčiau tariant – kiekviena ES valstybė asmeniui pensiją moka atskirai, atsižvelgdama į laikotarpius, kuriuos jis toje valstybėje dirbo. Jums persikėlus į kitą valstybę jūsų pensija „neprapuola“

Informacija apie pensijų mokėjimą sugrįžus iš užsienio.

Ar ši informacija buvo naudinga?

Informacija peržiūrėta: 2018-01-11


Jums taip pat gali būti įdomu: