search_icoasmeninė paieškos forma:
Mane dominantys klausimai:
  • Darbas ir verslo pradžia:  • Socialinės išmokos:


  • Švietimas Lietuvoje


  • Užsieniečiai Lietuvoje  • Kiti klausimai


chat_icoužduokite savo klausimą čia:
Užpildykite neįvestus laukelius!
tai pat konsultuokitės telefonu: 8 800 22922 | 8 525 14352
arba rašykite mums skype: skype Migracijos informacijos centras
sekite mus: facebook youtube
Dirbau užsienyje, dabar esu Lietuvoje. Ar man bus mokama senatvės pensija?
img1 img2

Dirbau užsienyje, dabar esu Lietuvoje. Ar man bus mokama senatvės pensija?

/back.pnggrįžti

ES, EEE valstybėse narėse pensijas už sukauptą socialinio draudimo stažą skiria ir moka kompetentingos atitinkamų valstybių narių įstaigos nepriklausomai nuo asmens pilietybės. Jei dirbote keliose ES šalyse, gali būti, kad įgijote teisę gauti pensiją kiekvienoje iš jų. Tokiu atveju ES valstybė narė, Šveicarija, Norvegija, Islandija bei Lichtenšteinas Jūsų sukauptą pensiją perves Jums ir tuo atveju, jei gyvensite Lietuvoje.

Lietuvos Respublika taip pat yra sudariusi dvišales tarptautines sutartis dėl socialinės apsaugos su Rusija, Baltarusija, Ukraina, Kanada,  kuriomis vadovaujantis, yra skiriamos ir mokamos pensijos. Šiuo metu derinama sutartis su JAV.

Jei persikeliate gyventi į Lietuvą iš Rusijos, jau gaudami šioje valstybėje paskirtą pensiją, tuomet pensijos mokėjimas Rusijoje nutraukiamas ir pensija skiriama Lietuvoje. Jei dirbote Rusijoje, bet dar nesate pensijos gavėjas, Rusijos Federacijoje įgytą stažą Lietuva įskaitys, skirdama pensiją pagal Lietuvos įstatymus.

Persikėlimo į Lietuvą iš Kanados, Ukrainos, Baltarusijos atveju, jei pensija jau paskirta išvardintose valstybėse,  pensijos mokėjimą  toliau tęsia pačios šalys.

Informacija apie pensijų mokėjimą sugrįžus iš užsienio.


Jums taip pat gali būti įdomu: