search_icoasmeninė paieškos forma:
Mane dominantys klausimai:
  • Darbas ir verslo pradžia:  • Socialinės išmokos:


  • Švietimas Lietuvoje


  • Užsieniečiai Lietuvoje  • Kiti klausimai


chat_icoužduokite savo klausimą čia:
Užpildykite neįvestus laukelius!
tai pat konsultuokitės telefonu: 8 800 22922 | 8 525 14352
arba rašykite mums skype: skype Migracijos informacijos centras
sekite mus: facebook youtube
Ar galiu būti draustas vienoje valstybėje, o gydytis kitoje?
img1 img2

Ar galiu būti draustas vienoje valstybėje, o gydytis kitoje?

/back.pnggrįžti

Jei privalomuoju sveikatos draudimu esate apdraustas vienoje iš Europos Sąjungos šalių, Islandijoje, Lichtenšteine, Šveicarijoje ar Norvegijoje, galite gauti sveikatos priežiūros paslaugas bet kurioje iš minėtų šalių, taip pat ir Lietuvoje.

Tarpvalstybinė sveikatos priežiūra užtikrina teisę pacientams kreiptis į gydymo įstaigą bet kurioje iš minėtų šalių ir, savo lėšomis sumokėjus už sveikatos priežiūros paslaugas, gauti kompensaciją šalyje, kurioje jie apdrausti.

  • Kompensaciją išmokės tos šalies, kurioje esate apdraustas, kompetentinga įstaiga.
Pvz: gyvenate ir draustas PSD esate Airijoje. Nepaisant to, norite atvykti pasikonsultuoti su tam tikros srities gydytoju specialistu Lietuvoje. Atvykę į Lietuvą, susimokate už gydytojo specialisto konsultaciją, o grįžę į Airiją, sąskaitas pateikiate Airijos ligonių kasoms, kurios Jums grąžins pinigus.
  • Kompensuojamos tik tų paslaugų išlaidos ir tik pagal tokius valstybės nustatytus tarifus, kaip asmenį apdraudusioje šalyje .
Pvz: Iš Lietuvos vykstate gydytojo specialisto konsultacijai į Vokietijos privačią kliniką. Tarkime, jog Lietuvoje šio specialisto konsultacija kainuoja 30 Eur, o Vokietijoje – 80 Eur valstybinėje klinikoje ir 150 Eur privačioje. Pateikus teritorinei ligonių kasai prašymą ir dokumentus, liudijančius apie sumokėtą mokestį, Jums bus kompensuoti tik 30 Eur. Vykti galite tiek į privačias, tiek į valstybines įstaigas. Jums tiesiog reikės sumokėti didesnę sumą, o kainų skirtumas tarp šalyje įtvirtintos ir sumokėtos kainų nebus kompensuotas.

Kai kurios Europos Sąjungos valstybės, įgyvendindamos tarpvalstybinės sveikatos priežiūros direktyvos nuostatas, nustato išankstinių leidimų sistemą: prieš važiuojant gydytis į kitą šalį, svarbu išsiaiškinti, kokiais atvejais reikalingas išankstinis leidimas Jūsų pasirinktoms paslaugoms gauti.  Dėl šios informacijos derėtų domėtis konkrečios valstybės, kurioje esate draustas, institucijose, atsakingose už sveikatos draudimo įgyvendinimą.

Daugiau informacijos:  www.lncp.lt.

Ar ši informacija buvo naudinga?

Informacija peržiūrėta: 2018-01-18


Jums taip pat gali būti įdomu: