search_icoasmeninė paieškos forma:
Mane dominantys klausimai:
  • Darbas ir verslo pradžia:  • Socialinės išmokos:


  • Švietimas Lietuvoje


  • Užsieniečiai Lietuvoje  • Kiti klausimai


chat_icoužduokite savo klausimą čia:
Užpildykite neįvestus laukelius!
tai pat konsultuokitės telefonu: 8 800 22922 | 8 525 14352
arba rašykite mums skype: skype Migracijos informacijos centras
sekite mus: facebook youtube
Kaip gauti nemokamą būtinąją medicinos pagalbą trumpam atvykus į Lietuvą?
img1 img2

Kaip gauti nemokamą būtinąją medicinos pagalbą trumpam atvykus į Lietuvą?

/back.pnggrįžti

Jei PSD esate apdraustas kitoje Europos Sąjungos šalyje, Norvegijoje, Islandijoje, Lichtenšteine ar Šveicarijoje ir trumpam atvykstate į Lietuvą, nemokama būtinoji medicinos pagalba teikiama pateikus Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK).

Ši kortelė naudinga keliaujant, tad nepamirškite jos nemokamai pasiimti šalies, kurioje esate draustas, atitinkamoje institucijoje. Procedūra visose Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės šalyse yra panaši pavyzdžiui, Lietuvoje, norint gauti ESDK, reikia pateikti prašymą teritorinei ligonių kasai. Žinoma, turite būti apdraustas PSD.

Prašymą galima pateikti asmeniškai arba per įgaliotąjį asmenį, paštu, faksu, internetu bei elektroniniu paštu. ESDK išduodamos nemokamai ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo prašymo pateikimo dienos, o kartais gali būti išduodamos ir iš karto. Atsiimant reikia pateikti asmens tapatybę patvirtinantį apdraustojo dokumentą.

ESDK – tai dokumentas, patvirtinantis, kad asmuo yra dirbantis bei sveikatos draudimo įmokas mokantis kitoje Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės šalyje ar Šveicarijos konfederacijoje ir apdraustas PSD draudimu.

Prireikus medicininės pagalbos, gydymo įstaigoje pateikite asmens dokumentą bei ESDK, ir medikai ją suteiks. Nemokamai suteikiama tik būtinoji pagalba, už visas kitas sveikatos priežiūros paslaugas reikia mokėti. Kas yra būtinoji pagalba, galite susipažinti čia.

Jei Jums prireikė būtinosios pagalbos, bet su savimi neturite ESDK, Lietuvos ir užsienio įstaigos, atsakingos už sveikatos draudimo vykdymą, turėtų susisiekti tarpusavyje ir išsiaiškinti dėl Jūsų draustumo. Jei už suteiktą pagalbą vis dėlto tenka susimokėti, išsaugokite čekius ir sąskaitas – grįžus į šalį, kurioje esate draustas privalomuoju (valstybiniu) sveikatos draudimu, ligonių kasos Jums kompensuos turėtas išlaidas.

ESDK tampa negaliojanti, jei nutrūksta PSD draustumas (asmuo nebemoka PSD įmokų, nebėra draudžiamas darbdavio ar valstybės lėšomis arba deklaruoja išvykimą iš Lietuvos).

Plačiau apie ESDK 

Ar ši informacija buvo naudinga?

Informacija peržiūrėta: 2018-01-18


Jums taip pat gali būti įdomu: