search_icoasmeninė paieškos forma:
Mane dominantys klausimai:
  • Darbas ir verslo pradžia:  • Socialinės išmokos:


  • Švietimas Lietuvoje


  • Užsieniečiai Lietuvoje  • Kiti klausimai


chat_icoužduokite savo klausimą čia:
Užpildykite neįvestus laukelius!
tai pat konsultuokitės telefonu: 8 800 22922 | 8 525 14352
arba rašykite mums skype: skype Migracijos informacijos centras
sekite mus: facebook youtube
Kaip užsiregistruoti į sveikatos priežiūros įstaigą?
img1 img2

Kaip užsiregistruoti į sveikatos priežiūros įstaigą?

/back.pnggrįžti

Registracija valstybinėje sveikatos priežiūros įstaigoje svarbi tuo, jog šioje gydymo įstaigoje medicinos paslaugos bus teikiamos nemokamai (kaip ir kitose Europos Sąjungos šalyse, už sveikatos priežiūros paslaugas mokėti nereikia tik tose gydymo įstaigose, kurios paslaugas teikia pagal sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis).

Susirgę pirmiausia kreipkitės ten, kur esate užsiregistravę, į savo šeimos gydytoją, kuris Jus nemokamai apžiūrės, paskirs būtinus tyrimus, gydymą, jei reikia – išrašys siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai ar gydytis ligoninėje. Žinokite, kad kreipiantis į gydytoją specialistą reikalingas šeimos gydytojo siuntimas, o jo neturint, už paslaugas teks sumokėti. Apsilankymai pas kitoje įstaigoje dirbantį šeimos gydytoją nei Jūsų pasirinktas taip pat yra mokami.

Kaip užsiregistruoti?

  • Pasirinkite sveikatos priežiūros įstaigą (polikliniką, pirminės sveikatos priežiūros centrą ar šeimos medicinos centrą) ir į ją nuvykite. Pateikite asmens dokumentą, užpildykite prašymą ir pasirinkite šeimos gydytoją.  Atsiminkite, kad prisiregistruoti prie konkrečios gydymo įstaigos gali tik asmenys, drausti PSD, nepriklausomai nuo to, ar įstaiga valstybinė ar privati.
Ką daryti, kad vaikai gautų nemokamą sveikatos draudimą ir galėčiau juos vesti į gydymo įstaigą? 

Lietuvoje asmenys iki 18 metų yra draudžiami valstybės lėšomis.

Sveikatos draudimas Jūsų nepilnamečiams vaikams yra automatizuotas procesas: Jums deklaravus gyvenamąją vietą ir deklaravus savo vaikų gyvenamąją vietą, sistemos „susisiekia“ tarpusavyje ir Ligonių kasos sutvarko draudimą automatiškai. Jokių dokumentų nešti į Ligonių kasas nereikia, pakanka deklaruoti gyvenamąją vietą. Ar jau esate apdrausti galite pasitikrinti čia: https://dpsdr.vlk.lt/PublicSearch.aspx.

Ar ši informacija buvo naudinga?

Informacija peržiūrėta: 2018-01-18


Jums taip pat gali būti įdomu: