search_icoasmeninė paieškos forma:
Mane dominantys klausimai:
  • Darbas ir verslo pradžia:  • Socialinės išmokos:


  • Švietimas Lietuvoje


  • Užsieniečiai Lietuvoje  • Kiti klausimai


chat_icoužduokite savo klausimą čia:
Užpildykite neįvestus laukelius!
tai pat konsultuokitės telefonu: 8 800 22922 | 8 525 14352
arba rašykite mums skype: skype Migracijos informacijos centras
sekite mus: facebook youtube
Kaip veikia sveikatos apsauga ir sveikatos draudimas Lietuvoje?
img1 img2

Kaip veikia sveikatos apsauga ir sveikatos draudimas Lietuvoje?

/back.pnggrįžti

Lietuvoje, kaip ir daugelyje Europos šalių, galioja privalomasis sveikatos draudimas (PSD) – nuolat gyvenantys Lietuvoje asmenys privalo mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas.

Apdraustiesiems valstybė garantuoja nemokamą sveikatos priežiūrą valstybinėse ir savivaldybių sveikatos priežiūros įstaigose (išskyrus, kai tam tikri tyrimai ar procedūros nėra apmokami iš Valstybinės ligonių kasos (VLK) biudžeto) bei privačiose įstaigose, sudariusiose sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.  Tuo tarpu privalomojo sveikatos draudimo neturintys asmenys už sveikatos priežiūros paslaugas privalo susimokėti patys.

Bendrą bazinių sveikatos paslaugų kainų orientacinį sąrašą galite rasti šiame internetiniame puslapyjeBendro kainyno už mokamas paslaugas valstybinėse sveikatos įstaigose šalies mastu nėra – kiekviena gydymo įstaiga kainas, vadovaudamasi bazinių kainų sąrašu, nusistato pati.

Valstybinė ligonių kasa yra privalomąjį sveikatos draudimą vykdanti Lietuvos Respublikos valstybės valdymo institucija.

Apdraustaisiais PSD Lietuvoje laikomi:

  • asmenys, kurie patys individualiai moka sveikatos draudimo įmokas (dirbantieji pagal individualios veiklos pažymą, turintys verslo liudijimą, kiti asmenys, kurie nėra draudžiami darbdavio ar valstybės);
  • asmenys, už kuriuos privalomojo sveikatos draudimo įmokas moka jų darbdaviai (dirbantys pagal darbo sutartis, valstybės tarnautojai, pagal autorines sutartys dirbantys asmenys);
  • valstybės lėšomis draudžiami asmenys (darbo biržoje užsiregistravę bedarbiai (išskyrus užsieniečius, turinčius leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje laikinai, jeigu nėra išdirbę Lietuvoje 6 mėnesių prieš užsiregistruodami į darbo biržą), moterys, esančios nėštumo ir gimdymo atostogose, vienas iš tėvų, auginantis vaiką iki 8 metų, taip pat vienas iš tėvų, auginantis du ir daugiau nepilnamečių vaikų, pensininkai ir šalpos kompensacijų gavėjai, asmenys iki 18 metų, moksleiviai, dieninių skyrių studentai, socialinę pašalpą gaunantys žmonės ir kiti);
  • kitos asmenų grupės, kurių sąrašą galite rasti VLK puslapyje 

PSD įmokas turi mokėti visi nuolatiniai Lietuvos gyventojai (išskyrus jei už juos PSD įmokas sumoka darbdavys arba valstybė).

Visi asmenys (tiek apdraustieji, tiek neturintys PSD) gali lankytis valstybinės ir savivaldybių bei privačiose sveikatos priežiūros įstaigose. Skirtumas tas, jog neapdraustieji už visas sveikatos priežiūros paslaugas ir privačiose, ir valstybės bei savivaldybių sveikatos priežiūros įstaigose privalo mokėti patys.

Jeigu gyvenate kitoje ES šalyje, tačiau jums susikaupė PSD skola, ji gali būti perskaičiuojama pateikus Sodrai dokumentus, įrodančius, kad jums yra taikoma kitos ES valstybės narės teisės aktai socialinio draudimo srityje. Daugiau informacijos apie PSD skolą rasite čia.

Daugiau informacijos apie privalomąjį sveikatos draudimą dirbantiems užsienyje rasite Sodros tinklapyje.

Naudingos informacijos apie sveikatos apsaugą galite rasti ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) bei VLK šaltiniuose:

Ar ši informacija buvo naudinga?

Informacija peržiūrėta: 2018-01-18


Jums taip pat gali būti įdomu: