search_icoasmeninė paieškos forma:
Mane dominantys klausimai:
  • Darbas ir verslo pradžia:  • Socialinės išmokos:


  • Švietimas Lietuvoje


  • Užsieniečiai Lietuvoje  • Kiti klausimai


chat_icoužduokite savo klausimą čia:
Užpildykite neįvestus laukelius!
tai pat konsultuokitės telefonu: 8 800 22922 | 8 525 14352
arba rašykite mums skype: skype Migracijos informacijos centras
sekite mus: facebook youtube
Kiek ir kaip sveikatos draudimo įmokų reikia mokėti?
img1 img2

Kiek ir kaip sveikatos draudimo įmokų reikia mokėti?

/back.pnggrįžti

Sveikatos draudimo įmokų dydis:

  • Dirbantieji pagal darbo sutartis, valstybės tarnautojai: moka 6 proc. nuo pajamų, nuo kurių skaičiuojamos socialinio draudimo įmokos (t. y. nuo darbo užmokesčio ir kitų su darbo santykiais susijusių pajamų) bei 3 proc. nuo šių pajamų už minėtus asmenis moka draudėjas (juridinis asmuo). (Iš viso – 9 proc.) Šis mokestis įeina į Jūsų sumokamų mokesčių sumą, kuri yra darbdavio nuskaičiuojama nuo atlyginimo iki mokesčių išskaitymo („ant popieriaus“).
  • Savarankiškai besidraudžiantys asmenys:  36 Eur nuo  2018 m. sausio 1d. (9 proc. nuo minimalaus atlyginimo) (kaip savarankiškai mokėti sveikatos draudimo įmokas galite rasti čia;
  • Dirbantieji pagal individualios veiklos pažymą: 9 proc. nuo gautų pajamų, bet ne mažiau nei 36 Eur per mėnesį (9 proc. nuo minimalaus atlyginimo);
  • Turintieji verslo liudijimą kas mėnesį moka fiksuotas 9 proc. nuo minimalios mėnesinės algos dydžio PSD įmokas (36 Eur), išskyrus atvejus, kai turintieji verslo liudijimą tuo pačiu metu dirba ir pagal darbo sutartis. (daugiau informacijos

Nepamirškite, kad draustumas įsigalioja tik sumokėjus visą PSD įmoką (negalima mokėti dalimis). Mokant pačiam, tai būtina padaryti iki paskutinės einamojo mėnesio dienos.

Turėti sveikatos draudimą yra privalu kiekvienam, nuolat gyvenančiam Lietuvoje. Deklaravus išvykimą, PSD mokėti nereikia. Jeigu asmuo buvo išvykęs ir nedeklaravo išvykimo, toliau privalo mokėti PSD savarankiškai. Išvykimą galima deklaruoti ir vėliau, atgaline data, tačiau asmuo laikomas išvykusiu nuo deklaracijos pateikimo dienos.

Prieš mėnesį grįžau gyventi į Lietuvą su dukra. Deklaravome savo gyvenamąją vietą Vilniuje, dukrai šiuo metu yra 2 metai. Ar man reikia mokėti PSD mokestį? Šiuo metu nedirbu ir neplanuoju dirbti iki rugsėjo mėnesio. Kur reikia ir ar reikia užsiregistruoti?
Valstybės lėšomis yra draudžiamas vienas iš tėvų (įtėvių), auginantis vaiką iki 8 metų. Jeigu šeimoje auga du ar daugiau vaikų, vienas iš tėvų (įtėvių) ar globėjų (rūpintojų) gali būti draudžiamas valstybės lėšomis, kol vyriausiajam vaikui sukaks 18 metų. Norint, kad draudimas įsigaliotų, Jūs turėtumėte atvykti į Vilniaus Teritorinę ligonių kasą su savo asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu ir Jūsų dukros gimimo liudijimu.
Ar ši informacija buvo naudinga?

Informacija atnaujinta: 2018-01-29


Jums taip pat gali būti įdomu: