search_icoasmeninė paieškos forma:
Mane dominantys klausimai:
  • Darbas ir verslo pradžia:  • Socialinės išmokos:


  • Švietimas Lietuvoje


  • Užsieniečiai Lietuvoje  • Kiti klausimai


chat_icoužduokite savo klausimą čia:
Užpildykite neįvestus laukelius!
tai pat konsultuokitės telefonu: 8 800 22922 | 8 525 14352
arba rašykite mums skype: skype Migracijos informacijos centras
sekite mus: facebook youtube
Ar įmanoma baigti mokyklą ne lietuvių kalba?
img1 img2

Ar įmanoma baigti mokyklą ne lietuvių kalba?

/back.pnggrįžti

Norintiesiems vyresnėse klasėse tęsti studijas anglų kalba suteikiama galimybė gauti tarptautinio bakalaureato diplomą (toliau – IBO arba TBO) penkiose Lietuvos mokyklose: Vilniaus tarptautinėje mokykloje (vienintelė Lietuvoje, turinti pradinio ugdymo ir pagrindinio ugdymo tarptautinio bakalaureato programas), Vilniaus licėjuje, Kauno Jėzuitų gimnazijoje, Šiaulių Didždvario gimnazijoje bei Tauragės „Versmės“ gimnazijoje. Tarptautinio bakalaureato programoje visos disciplinos, išskyrus lietuvių kalbą ir literatūrą, yra mokomos anglų kalba. IBO yra dvejų metų programa (išskyrus Vilniaus tarptautinėje mokykloje vykdomą pradinio ir pagrindinio ugdymo programą) 11–12 klasių moksleiviams.

Galimybę baigti vidurinio ugdymo programą anglų kalba suteikia ir Amerikos tarptautinė mokykla Vilniuje, Klaipėdos licėjus, Klaipėdos „Universa Via“ tarptautinė mokykla. Anglų kalba galima mokytis pagal  pagrindinio ugdymo programą „VIMS – International Meridian School“, o pagal pradinio ugdymo programą – Karalienės Mortos mokykloje. Privačių mokyklų kaina labai skiriasi: ji gali svyruoti nuo 58 Eur per metus iki 14 999 Eur per metus.

Prancūzų kalba galima mokytis Vilniaus prancūzų vidurinėje mokykloje.

Tautinių mažumų mokyklose mokoma rusų, lenkų, baltarusių kalbomis, ten ugdymas vyksta dvikalbiu metodu.

Taip pat Lietuvoje esama ir mokyklų (tiek privačių, tiek valstybinių), kurios akcentuoja sustiprintą užsienio kalbos mokymą (vykdomas dvikalbis ugdymas). Jose įvairaus amžiaus vaikams dalis pamokų vyksta anglų, prancūzų ar vokiečių kalbomis.

Vilniaus lietuvių namai

Vilniaus lietuvių namai – tai gimnazija, vykdanti pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas, kurios paskirtis – lietuvių kilmės tremtinių, politinių kalinių palikuonių, užsieniečių ir Lietuvos piliečių, atvykusių ar grįžusių nuolat ar laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, vaikų, užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių bendrasis ugdymas, suaugusiųjų ir vaikų formalusis ir neformalusis švietimas, asmenų, nemokančių valstybinės lietuvių kalbos, mokymas. Mokantis šioje mokykloje, mokslas, gyvenimas bendrabutyje ir maitinimas yra nemokami ir finansuojami iš valstybės lėšų. Daugiau informacijos interneto svetainėje www.lietuviunamai.vilnius.lm.lt

Jeigu Jus domina mokslas užsienio kalba tam tikroje savivaldybėje, kreipkitės į savivaldybės švietimo skyrių pagal savo gyvenamąją vietą arba susisiekite su mūsų konsultantais.

 


Jums taip pat gali būti įdomu: