search_icoasmeninė paieškos forma:
Mane dominantys klausimai:
  • Darbas ir verslo pradžia:  • Socialinės išmokos:


  • Švietimas Lietuvoje


  • Užsieniečiai Lietuvoje  • Kiti klausimai


chat_icoužduokite savo klausimą čia:
Užpildykite neįvestus laukelius!
tai pat konsultuokitės telefonu: 8 800 22922 | 8 525 14352
arba rašykite mums skype: skype Migracijos informacijos centras
sekite mus: facebook youtube
Kaip organizuojamas mokslas Lietuvos aukštosiose mokyklose?
img1 img2

Kaip organizuojamas mokslas Lietuvos aukštosiose mokyklose?

/back.pnggrįžti

Studijos Lietuvos aukštosiose mokyklose vykdomos pagal laipsnį suteikiančias studijų programas ir laipsnio nesuteikiančias studijų programas.

Laipsnį suteikiančios studijų programos yra dviejų rūšių: koleginės ir universitetinės. Studijos gali būti trijų pakopų: pirmoji profesinio bakalauro ir bakalauro, antroji magistrantūros, trečioji doktorantūros.

Pirmosios pakopos profesinio bakalauro studijų programas vykdo kolegijos, o pirmosios pakopos bakalauro universitetai. Antrosios pakopos laipsnį suteikiančias programas gali vykdyti tik universitetai, o trečiosios pakopos studijų programas universitetai arba universitetai kartu su mokslinių tyrimų institutais. Universitetinės laipsnį suteikiančios studijų programos gali apimti pirmąją ir antrąją studijų pakopas.

Įgijus neuniversitetinį aukštąjį išsilavinimą, tačiau norint toliau studijuoti antrojoje pakopoje, universitetai suteikia galimybę mokytis išlyginamųjų studijų programose. Taip koleginis išsilavinimas yra prilyginamas universitetiniam bakalaurui. Laipsnio nesuteikiančios studijos skirtos įgyti kvalifikaciją arba pasirengti savarankiškai veiklai. Jas baigus, išduodamas pažymėjimas.

Lietuvos aukštojo mokslo sistema

2schema

Tiek pirmosios, tiek antrosios pakopos studijos yra organizuojamos valstybinėse ir privačiose aukštosiose mokyklose.

Lietuvos aukštosiose mokyklose yra galimybė tiek pirmosios, tiek antrosios pakopos studijas baigti anglų kalba. Anglų kalba organizuojamos programos kasmet tikslinamos ir jų skaičius kinta.

Šiuo metu norintiesiems mokytis anglų kalba siūloma per 100 pirmosios pakopos (profesinio bakalauro ir bakalauro) ir  daugiau nei 110 antrosios pakopos (magistrantūros) studijų programų. Taip pat organizuojamos studijos rusų kalba (24 pirmosios pakopos bei 23 antrosios pakopos programos).  Daugiau informacijos http://www.studyin.lt/en/.

 


Jums taip pat gali būti įdomu: