search_icoasmeninė paieškos forma:
Mane dominantys klausimai:
  • Darbas ir verslo pradžia:  • Socialinės išmokos:


  • Švietimas Lietuvoje


  • Užsieniečiai Lietuvoje  • Kiti klausimai


chat_icoužduokite savo klausimą čia:
Užpildykite neįvestus laukelius!
tai pat konsultuokitės telefonu: 8 800 22922 | 8 525 14352
arba rašykite mums skype: skype Migracijos informacijos centras
sekite mus: facebook youtube
Kas yra profesinis mokymas?
img1 img2

Kas yra profesinis mokymas?

/back.pnggrįžti

Profesinio mokymo programos skirtos įvairaus amžiaus ir išsilavinimo asmenims, siekiantiems įgyti kvalifikaciją arba kompetenciją tam tikram darbui ar funkcijai atlikti. Pirmai kvalifikacijai įgyti skirtos pirminio profesinio mokymo programos profesinėse mokyklose. Turimai kvalifikacijai tobulinti ar kitai kvalifikacijai įgyti – tęstinio profesinio mokymo programos.

Profesinio mokymo įstaigose asmenims sudaromos galimybės greta kvalifikacijos įgyti pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą. Pirminis profesinis mokymas yra finansuojamas iš valstybės biudžeto (t. y. yra nemokamas) ir teikiamas ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims. Pažangiausiems profesinio mokymo įstaigų absolventams arba absolventams, turintiems darbo patirties pagal įgytą kvalifikaciją, suteikiami papildomi balai stojant į aukštąsias mokyklas.

Į profesines mokyklas priimami asmenys, baigę 8 klases arba 10 klasių. Tokiu atveju suteikiamas ir profesinis, ir vidurinis išsilavinimas. Įstojusiems į profesines mokyklas po 12 klasių suteikiama tik profesinė kvalifikacija ir studijos yra trumpesnės.

Priėmimas vykdomas kiekvienoje profesinėje mokykloje individualiai, konkrečiai profesinei mokyklai tiesiogiai pateikiant prašymą ir kitus reikalingus dokumentus (dokumentų sąrašas kiekvienoje mokykloje ar konkrečiai specialybei gali skirtis). Prašymai priimami gegužės–rugpjūčio mėnesiais.

Daugiau informacijos rasite Švietimo ir mokslo ministerijos puslapyje „Grįžtantiesiems į Lietuvą“.

Ar ši informacija buvo naudinga?

Informacija peržiūrėta: 2018-01-19


Jums taip pat gali būti įdomu: