search_icoasmeninė paieškos forma:
Mane dominantys klausimai:
  • Darbas ir verslo pradžia:  • Socialinės išmokos:


  • Švietimas Lietuvoje


  • Užsieniečiai Lietuvoje  • Kiti klausimai


chat_icoužduokite savo klausimą čia:
Užpildykite neįvestus laukelius!
tai pat konsultuokitės telefonu: 8 800 22922 | 8 525 14352
arba rašykite mums skype: skype Migracijos informacijos centras
sekite mus: facebook youtube
Kas yra profesinis persikvalifikavimas (tęstinis profesinis mokymas) ir pameistrystė?
img1 img2

Kas yra profesinis persikvalifikavimas (tęstinis profesinis mokymas) ir pameistrystė?

/back.pnggrįžti

Profesinis persikvalifikavimas yra Lietuvos darbo biržos organizuojama programa, kai asmenys, kurių kvalifikacija nebeatitinka darbo rinkos paklausos, yra iš naujo parengiami dirbti tam tikrą, darbo rinkoje paklausų darbą arba yra pakeliama jų kvalifikacija.

Kad galėtų dalyvauti šioje programoje, asmenys turi būti įspėti apie atleidimą iš darbo ir/arba įsiregistravę darbo biržoje. Taip pat, baigusieji profesines mokyklas turi būti tai padarę ne anksčiau nei prieš 3 metus. Persikvalifikavimo galimybė turi būti numatyta individualiame užimtumo veiklos plane, kurį kartu su asmeniu sudaro darbo biržos darbuotojas.

Profesinis persikvalifikavimas yra finansuojamas valstybės lėšomis. Programą pabaigęs asmuo privalo ne mažiau nei 6 mėnesius dirbti pagal darbo sutartį, kurią gauna po persikvalifikavimo programos. Priešingu atveju darbo birža gali reikalauti atlyginti visas persikvalifikuojant patirtas išlaidas, susijusias su profesiniu mokymu.

Sugrįžusieji iš užsienio gali pasinaudoti persikvalifikavimo galimybe, kai po grįžimo į Lietuvą užsiregistruoja darbo biržoje ir drauge su biržos darbuotoju sudaro individualų užimtumo planą. Persikvalifikavimas gali padėti įvairaus profilio darbuotojams iš naujo įsilieti į Lietuvos darbo rinką.

Pameistrystė – tai dirbančių žmonių mokymas ir kvalifikacijos kėlimas darbo vietoje. Mokymą vykdo įmonė kartu su mokymo įstaiga. Praktinis mokymas vyksta realioje darbo vietoje (gamybos įmonėje, organizacijoje), o mokymo įstaigoje pagilinamos arba įgyjamos teorinės žinios bei suteikiami pradiniai praktiniai gebėjimai. Daugiau informacijos – www.pameistrystė.lt

Galvoju apie grįžimą į Lietuvą. Norėčiau įgyti suvirintojo kvalifikaciją ir dirbti Lietuvoje. Ar Lietuvos darbo birža suteikia galimybes nemokamai baigti suvirintojų kursus ir įgyti mano minėtą kvalifikaciją? Kiek laiko trunka kursai?

Profesinis mokymas teikiamas asmenims, registruotiems darbo biržoje ir turintiems bedarbio statusą (t.y., neužsiimantiems kita veikla, už kurią gaunamas atlygis). Turint bedarbio statusą, Darbo birža pagal konkretaus žmogaus duomenis ir pageidavimus siūlo įvairias profesinio mokymo galimybes, taip pat ir Jūsų minėtus suvirintojų kursus. Kursai yra nemokami, tačiau asmuo po kursų baigimo įsipareigoja išdirbti pagal įgytą kvalifikaciją bent 6 mėnesius. Kursų trukmė priklauso nuo pasirinktos specializacijos (būtent suvirintojams irgi yra siūlomos skirtingos specializacijos) bei nuo mokymus teikiančio centro. Patarčiau Jums panagrinėti Darbo biržos tinklapyje šiuo metu siūlomus kursus, priklausomai nuo vietovės, kurioje planuojate gyventi.

Ar ši informacija buvo naudinga?

Informacija peržiūrėta: 2018-01-19


Jums taip pat gali būti įdomu: