search_icoasmeninė paieškos forma:
Mane dominantys klausimai:
  • Darbas ir verslo pradžia:  • Socialinės išmokos:


  • Švietimas Lietuvoje


  • Užsieniečiai Lietuvoje  • Kiti klausimai


chat_icoužduokite savo klausimą čia:
Užpildykite neįvestus laukelius!
tai pat konsultuokitės telefonu: 8 800 22922 | 8 525 14352
arba rašykite mums skype: skype Migracijos informacijos centras
sekite mus: facebook youtube
Nuotolinis mokymas Lietuvos mokyklose
img1 img2

Nuotolinis mokymas Lietuvos mokyklose

/back.pnggrįžti

Siekdama padėti lietuvių migrantams užsienyje palaikyti ryšį su lietuviška švietimo sistema bei palengvinti mokinių integraciją, kai jie sugrįžta mokytis iš užsienio į lietuviškas mokyklas, Švietimo ir mokslo ministerija išduoda leidimus vykdyti nuotolinį mokymą. Nuotolinis mokymas vykdomas dvejopai:

  1. Pagal bendrąsias Švietimo ir mokslo ministerijos ugdymo programas, kai asmuo mokosi visų mokomųjų dalykų, o pabaigęs bendrojo ugdymo programą gauna atitinkamą dokumentą: pradinio, pagrindinio ugdymo baigimo pažymėjimą ar brandos atestatą (pabaigusiems tik dalį programos išduodama pažyma apie atitinkamos programos dalies baigimą).
  2. Mokomasi „lituanistinio paketo“: pasirenkami tik lietuvių kalbos, literatūros, istorijos, geografijos kursai (išduodama pažyma apie šio kurso baigimą).

Nuotolinis mokymas vykdomas Skype programa, naudojantis e-pamokomis, vaizdo įrašais ir kt. Į ugdymo įstaigą reikia atvykti tik dvyliktos klasės brandos egzaminams ir kai kuriais atvejais – dešimtos klasės žinių patikrinimui.

Nuotolinis mokymas yra nemokamas ir šiuo metu teikiamas šiose įstaigose:

Lituanistinis švietimas užsienyje taip pat vykdomas formaliose (gaunančiose dalinį finansavimą iš Švietimo ir mokslo ministerijos) bei neformaliose (privačiose) lietuvių mokyklėlėse. Visą jų sąrašą galite rasti šiame internetiniame puslapyje.

5-6 bei 7-8 kl. mokiniams taip pat yra galimybė nuotoliniu būdu pasimokyti lietuvių kalbos interaktyviose pamokose internetu, adresu http://lietuviu5-6.mkp.emokykla.lt/ 

Mano pažįstamas gimė ir gyvena Kazachstane, tačiau jo seneliai kilę iš Lietuvos. Jis norėtų išmokti lietuvių kalbą. Kokius lietuvių kalbos kursus pradedantiesiems galėčiau jam pasiūlyti? Manau, kad šiuo atveju – patogiausi būtų tie, kurie vykdomi nuotoliniu būdu.

Yra keletas tinklapių, siūlančių galimybę mokytis lietuvių kalbos nuotoliniu būdu. Pradinių lietuvių kalbos žinių galima įgyti neseniai pasirodžiusioje svetainėje Let’s be Friends. Tai nemokamas ir interaktyvus įrankis, kuris padės išmokti skaityti, suprasti ir klausyti, kalbėti bei rašyti lietuviškai. Kursas susideda iš 24 pamokų, kur vienai pamokai yra skiriama viena savaitė. Visą kursą sudaro 12 skirtingų temų.

Taip pat lietuvių kalbos galima mokytis svetainėse loescen.com ar surfacelanguages.com.

Jeigu Jūsų pažįstamas turėtų galimybę, jis taip pat galėtų lietuvių kalbos pasimokyti vasaros kursuose, kuriuose siūlo tiek universitetai (pavyzdžiui, http://www.lsk.flf.vu.lt/lt/katedra/lietuviu-kalbos-kursai/  ar http://www.vdu.lt/lt/vdu-lietuviu-kalbos-ir-kulturos-vasaros-kursai/), tiek ir privačios kalbų mokyklos. Kalbų mokyklų sąrašą rasite čia: http://renkuosilietuva.lt/pradzia/uzsienieciai-lietuvoje/uzsienieciu-integracija-lietuvoje/lietuviu-kalbos-kursai-uzsienieciams/

Norėčiau paklausti, kokios galimybės yra suaugusiam žmogui, gyvenančiam užsienyje, įgyti vidurinį išsilavinimą? Ar yra galimybė tai padaryti nuotoliniu būdu?

Suaugusieji, neturintys vidurinio išsilavinimo, gali mokytis nuotoliniu būdu Vilniaus ozo gimnazijoje (1-12 klasės), Akmenės suaugusiųjų mokymo centre (5-12 klasės), bei Kretingos suaugusiųjų mokymo centre (9-12 klasės). Galimybė suteikiama visiems norintiems, tereikia turėti internetinį ryšį ir kompiuterį. Atsiskaitymai vyksta internetu, o norint laikyti brandos egzaminus tenka atvykti juos laikyti į Lietuvą ir išlaikius gaunamas brandos atestatas. Dėl konkrečių reikalingų dokumentų, siūlome kreiptis į įstaigą, kurioje pasirinksite mokytis nuotoliniu būdu, tačiau bendrieji dokumentai, kurių įstaigos gali reikalauti yra:

– dokumentai, liudijantys, jūsų išsilavinimą, įgytą iki šiol (pagrindinio ugdymo pažymėjimas, ar dokumentas, liudijantis, kad pabaigėte tam tikrą klasių skaičių, t.y. pabaigėte dalį bendrojo ugdymo programos). Jeigu pateiksite kopiją, kai kurios įstaigos reikalauja notaro tvirtintos kopijos, kai kurioms pakanka skanuotos kopijos;
– asmens tapatybės dokumentas;
– prašymas priimti į įstaigą;
– dokumentinė nuotrauka;
– santuokos liudijimas (jei skiriasi turimuose išsilavinimo dokumentuose esanti pavardė ir asmens dokumente esanti pavardė);
– Su įstaiga bus pasirašoma sutartis, kurią taip pat galėsite pasirašyti ir nusiųsti tiek skanuotą, tiek originalią kopiją paštu, būdamas užsienyje.

Kaip minėjome, dėl konkrečių prašymo formų ir dokumentų, kuriuos reikia pateikti sąrašo, kreipkitės į tą įstaigą, kurioje nuspręsite mokytis nuotoliniu būdu.

Ar ši informacija buvo naudinga?

Informacija atnaujinta: 2018-01-19


Jums taip pat gali būti įdomu: