search_icoasmeninė paieškos forma:
Mane dominantys klausimai:
  • Darbas ir verslo pradžia:  • Socialinės išmokos:


  • Švietimas Lietuvoje


  • Užsieniečiai Lietuvoje  • Kiti klausimai


chat_icoužduokite savo klausimą čia:
Užpildykite neįvestus laukelius!
tai pat konsultuokitės telefonu: 8 800 22922 | 8 525 14352
arba rašykite mums skype: skype Migracijos informacijos centras
sekite mus: facebook youtube
Europos Sąjungos piliečio šeimos nario leidimo gyventi šalyje kortelė
img1 img2

Europos Sąjungos piliečio šeimos nario leidimo gyventi šalyje kortelė

/back.pnggrįžti

Europos Sąjungos piliečio šeimos nario leidimo laikinai gyventi šalyje kortelė išduodama LR piliečio,  pasinaudojusio laisvo judėjimo ES teise, šeimos nariui, trečiosios šalies piliečiui.

LR pilietis laikomas pasinaudojusiu laisvo judėjimo ES teise, jei jis po 2004 m. gegužės 1 d. gyveno kitoje ES valstybėje narėje (t. y. kitoje ES valstybėje narėje ne atostogavo ar buvo nuvykęs apsipirkti, o vykdė ten kokią nors veiklą (dirbo, mokėsi ir pan.) ir turėjo su ta šalimi ryšių.“

Kortelė išduodama 5 metams arba numatomam gyvenimo Lietuvoje terminui, jei jis trumpesnis nei 5 metai.

Europos Sąjungos piliečio šeimos nario leidimo nuolat gyventi šalyje kortelė išduodama LR piliečio, pasinaudojusio laisvo judėjimo ES teise,  šeimos nariui, trečiosios šalies piliečiui, jeigu jis Lietuvoje teisėtai gyveno pastaruosius 5 metus su LR piliečiu,  pasinaudojusiu laisvo judėjimo ES teise.
Ši kortelė yra išduodama 10 metų.  Praėjus šiam terminui, ji keičiama.

Dokumentų, kuriuos reikia pateikti norint gauti leidimo nuolat arba laikinai gyventi šalyje kortelę, sąrašą, rasite šiame internetiniame puslapyjePateikiami dokumentai turi būti legalizuoti. Dėl pateikiamų dokumentų legalizavimo daugiau informacijos rasite skiltyje Reikalavimai pateikiamiems dokumentams, tvarka ir terminai.
Privaloma sumokėti 20 Eur valstybės rinkliavą už dokumentų išduoti kortelę tvarkymą, 5,70 Eur – už dokumentų pakeisti kortelę tvarkymą.
Kortelės išdavimas užtrunka apie mėnesį, todėl prieš atvykstant į Lietuvą ir pateikiant prašymą dėl kortelės išdavimo, reikia išsiaiškinti, ar Jūsų šeimos nariui taikomas bevizis, ar vizų režimas. Jeigu atvykti ir būti Lietuvoje Jūsų šeimos nariui reikia vizos, ją reikia gauti iš anksto.

Ar ši informacija buvo naudinga?

Informacija peržiūrėta: 2018-01-19


Jums taip pat gali būti įdomu: