search_icoasmeninė paieškos forma:
Mane dominantys klausimai:
  • Darbas ir verslo pradžia:  • Socialinės išmokos:


  • Švietimas Lietuvoje


  • Užsieniečiai Lietuvoje  • Kiti klausimai


chat_icoužduokite savo klausimą čia:
Užpildykite neįvestus laukelius!
tai pat konsultuokitės telefonu: 8 800 22922 | 8 525 14352
arba rašykite mums skype: skype Migracijos informacijos centras
sekite mus: facebook youtube
Santuokos su užsienio šalies piliečiu sudarymas Lietuvoje
img1 img2

Santuokos su užsienio šalies piliečiu sudarymas Lietuvoje

/back.pnggrįžti

Norint Lietuvoje susituokti su užsienio piliečiu, pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į tai, jog Lietuvoje sudaromos civilinės ir bažnytinės santuokos. Bažnytinės santuokos su užsieniečiu sudarymo tvarką reguliuoja bažnyčios kanonai, tad toliau paaiškinsime civilinės santuokos sudarymo su asmeniu, kuris nėra LR pilietis, tvarką.

Norint sudaryti santuoką, reikia civilinės metrikacijos įstaigai (šios įstaigos paprastai yra savivaldybių metrikacijos skyriai arba diplomatinių LR atstovybių konsuliniai skyriai) pateikti prašymą. Prašymas teikiamas toje metrikacijos įstaigoje, kur gyvenamąją vietą yra deklaravęs vienas iš susituokiančiųjų arba jų tėvai.

Pateikiami dokumentai:

  • asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai;
  • gimimo liudijimai;
  • jei ketinantysis susituokti yra užsienio valstybės pilietis, papildomai pateikiamas jo valstybės kompetentingos įstaigos išduotas dokumentas, patvirtinantis, kad jo santuokai nėra kliūčių (t. y. pažyma, jog asmuo nėra prieš tai sudaręs kitos, šiuo metu vis dar galiojančios santuokos). Jeigu užsienio valstybės pilietis yra išsituokęs ar našlys, pateikiamas jo valstybės kompetentingos įstaigos išduotas dokumentas, patvirtinantis jo ištuoką ar buvusio sutuoktinio mirtį;

Užsienio valstybės piliečio dokumentai (išskyrus pasą) turi būti legalizuoti ar patvirtinti Apostille pažyma (išskyrus, jei asmens dokumentai yra išduoti Estijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Latvijoje, Moldovoje ir Ukrainoje) bei išversti į lietuvių kalbą. Valstybių, kurių išduoti oficialūs dokumentai tvirtinami pažyma Apostille, sąrašą rasite LR Užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje. Kitų valstybių išduoti dokumentai turi būti legalizuoti (dvigubai patvirtinti – dokumentą išdavusios šalies Užsienio reikalų ministerijos ar diplomatinės atstovybės bei LR Užsienio reikalų ministerijos).

Norint santuoką įregistruoti civilinės metrikacijos įstaigoje, mokamas 20 Eur mokestis. Jei norite susituokti Jūsų pačių pasirinktoje vietoje, imamas 60 Eur mokestis.

Santuoka registruojama praėjus ne mažiau kaip vienam mėnesiui nuo prašymo pateikimo dienos.

Pateikiant prašymą santuokai abiejų asmenų fizinis dalyvavimas yra būtinas.

Ar ši informacija buvo naudinga?

Informacija peržiūrėta: 2018-01-19


Jums taip pat gali būti įdomu: