search_icoasmeninė paieškos forma:
Mane dominantys klausimai:
  • Darbas ir verslo pradžia:  • Socialinės išmokos:


  • Švietimas Lietuvoje


  • Užsieniečiai Lietuvoje  • Kiti klausimai


chat_icoužduokite savo klausimą čia:
Užpildykite neįvestus laukelius!
tai pat konsultuokitės telefonu: 8 800 22922 | 8 525 14352
arba rašykite mums skype: skype Migracijos informacijos centras
sekite mus: facebook youtube
tyrimas
img1 img2

tyrimas

/back.pnggrįžti

LR savivaldybių atstovų ir sugrįžusiųjų į Lietuvą emigrantų tyrimas bei visuomenės nuomonės tyrimas dėl grįžtamosios migracijos

Studijos metu tirtos tiek grįžtamosios migracijos perspektyvos regionuose, tiek sugrįžusiųjų į Lietuvą emigrantų patirtys.

Savivaldybių atstovų tyrimo tikslas – išsiaiškinti emigracijos vertinimą regionuose, savivaldybių poziciją ir veiksmus, siekiant susigrąžinti išvykusius gyventojus bei perspektyvas regionuose.

Plačiau čia: tyrimo pristatymas


 

Tyrimas: Iš užsienio grįžusių Lietuvių patirtys, sunkumai ir rekomendacijos „Kad grįžti į Lietuvą būtų lengviau“

Dažnai sulaukiame klausimo, kodėl užsienyje gyvenantys lietuviai apsisprendžia grįžti ir savo gyvenimą iš naujo kurti tėvynėje. Priežasčių gali būti pačių įvairiausių, tačiau jas geriausiai žino tie, kurie jau yra sugrįžę ir šiandien gyvena Lietuvoje.

Augant grįžtančiųjų skaičiui, Lietuvoje vis aktualiau tampa suprasti, kas skatina ir stabdo sprendimą grįžti, kokie sunkumai laukia grįžusiųjų bei kaip galima paskatinti ir palengvinti išvykusiųjų grįžimą į tėvynę. Į šiuos klausimus padės atsakyti projekto „Renkuosi Lietuvą“ užsakymu atliktas kokybinis tyrimas, kuriame į šiuos klausimus atsakoma pačių grįžusių migrantų akimis. Šiame tyrime sprendimas grįžti į kilmės šalį suprantamas kaip dinamiškas žmogaus nuostatų formavimosi ir kitimo procesas, vykstantis nuolat ir  vedantis link apsisprendimo grįžti bei šio sprendimo įgyvendinimo. Remiantis šia samprata tyrime siekta nustatyti, su kokiais iššūkiais susiduria iš užsienio grįžę lietuviai ir kaip kinta migrantų nusistatymas dėl gyvenimo Lietuvoje prieš emigraciją, emigracijos metu bei grįžus, taip pat kokie veiksniai lemia šių nuostatų pokyčius.

Tyrimo santrauką galite rasti čia: Tyrimo santrauka.

Visą tyrimo ataskaitą galite rasti paspaudę nuorodą apačioje.

Lietuvos piliečių, emigravusių į Vakarų šalis po 2000 m., sprendimo grįžti į tėvynę dinamika ir veiksniai (kokybinė analizė).