search_icoasmeninė paieškos forma:
Mane dominantys klausimai:
  • Darbas ir verslo pradžia:  • Socialinės išmokos:


  • Švietimas Lietuvoje


  • Užsieniečiai Lietuvoje  • Kiti klausimai


chat_icoužduokite savo klausimą čia:
Užpildykite neįvestus laukelius!
tai pat konsultuokitės telefonu: 8 800 22922 | 8 525 14352
arba rašykite mums skype: skype Migracijos informacijos centras
sekite mus: facebook youtube
Ką vertėtų žinoti apie motinystės išmoką?
img1 img2

Ką vertėtų žinoti apie motinystės išmoką?

/back.pnggrįžti

Aptarkite su Jus prižiūrinčiu gydytoju, nuo kada galite išeiti nėštumo ir gimdymo atostogų, ir tiksliai nustatykite datą. Nuo sutartos datos gydytojas Jums išduos elektroninį nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimą. Jis gali būti išduodamas ne anksčiau kaip suėjus 30 nėštumo savaičių.

Kai gydytojas Jums išduos elektroninį nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimą, apie tai informuokite darbdavį, kad šis savo ruožtu parengtų reikiamus dokumentus dėl Jūsų atostogų bei pateiktų „Sodrai“ pranešimą dėl pašalpos skyrimo darbuotojui.

Pateikite prašymą „Sodros“ teritoriniam skyriui (internetu, paštu arba atvykusi į skyrių), jei norite gauti motinystės pašalpą už nėštumo ir gimdymo atostogų laiką.

Išmokų dydis

Motinystės pašalpa yra 100 proc. gavėjos kompensuojamojo uždarbio dydžio. Šis dydis apskaičiuojamas pagal asmens draudžiamąsias pajamas, gautas per 12 paeiliui einančių kalendorinių mėnesių, buvusių iki praėjusio kalendorinio mėnesio prieš teisės gauti motinystės į išmoką atsiradimo mėnesį. Motinystės pašalpa negali būti mažesnė nei nustatyta riba, o maksimali riba („lubos“) nuo 2017 m. sausio 2d. motinystės pašalpai nebetaikoma. Nuo 2018 m. sausio 1d. minimali motinystės išmoka per mėnesį negali būti mažesnė, nei 6 BSI (1 BSI – 38 Eur), todėl:

  • Minimali motinystės pašalpa per mėnesį yra 228 Eur.
  • Maksimali riba motinystės pašalpai nebetaikoma. 

Motinystės pašalpa sumokama iš karto už visą nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpį, kurio trukmė gali varijuoti tarp 28 ir 140 dienų, priklausomai nuo individualios situacijos (bendroji tvarka – 126 kalendorinės dienos).

Nėščiajai, pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymą neturinčiai teisės gauti motinystės pašalpos, likus 70 kalendorinių dienų iki numatomos gimdymo datos, skiriama tik 2 bazinių socialinių išmokų (76 Eur) dydžio vienkartinė išmoka. Teisę gauti vienkartinę išmoką turi ir Lietuvoje nuolat gyvenantys užsieniečiai.

Su šeima gyvename Jungtinėje Karalystėje, laukiame šeimos pagausėjimo. Grįžusi dar spėčiau padirbėti 2-3 mėnesius. Reikalinga motinystės stažą parsivežčiau iš Anglijos. Iki galo nesuprantu tik vieno – ar aš pretenduočiau tik į minimalią vaiko priežiūros sumą, ar galėčiau gauti daugiau? Mano alga tuos 2-3 mėnesius apytiksliai būtų 550 eurų.

Motinystės išmokos dydis apskaičiuojamas pagal asmens draudžiamąsias pajamas, gautas per 12 paeiliui einančių mėnesių Lietuvoje, buvusių iki praėjusio mėnesio prieš teisės į pašalpą atsiradimo mėnesį. Kitaip tariant, kadangi Lietuvoje būsite padirbusi vos keletą mėnesių, vidutinis darbo dienos atlygis (skaičiuojant gautas pajamas ir dalijant iš tiek, kiek iš viso būta darbo dienų per 12 mėnesių) bus labai mažas ir dėl to Jums priklausys tik minimali išmoka.
Norint, kad Jungtinėje Karalystėje Jūsų turėtas ligos ir motinystės socialinis draudimas būtų įskaičiuotas, Jūs  „Sodros“ teritoriniam skyriui turėsite pateikti dokumentus, įrodančius, kad dirbote ir buvote drausta Jungtinėje Karalystėje.

Daugiau informacijos apie motinystės išmokas.

Ar ši informacija buvo naudinga?

Informacija atnaujinta: 2018-01-04


Jums taip pat gali būti įdomu: